Cd
Folklore authentique
Nos coups de coeur
 • Vesnianka Oy vykhod'te vesnianky.
  Chants rituels - POLISSIA -
  Durée: 58'37" - 2004
  Ой, виходьте веснянки
  Ой вийду я на полянку
  Весна-красна, що ти нам п...
  Весна зіму похіліла
  Бояре, бояре
  Володар
  Ой весна, весна
  Виходьте по йодному
  Ой ми були й у великому л...
  Святая Тройца
  Ой дай, Боже, за рік Куст...
  Годі, годі, зозуля, куват...
  Ой на Йвана, на Купала
  Ой ти, Купайло хорошеє
  Ой на Йвана
  Ой хотів же рак женитися
  Покладу кладочку
  Ой я в бору ягод брала
  Наший панич молоденький
  Ой літала раба пава
  Ой котився вінок з поля
  Я й на горі да жито жала
  Вже женчики не рано
  А сосонка літом і зимой з...
  Давай, матьонко, повечера...
  Ой рано-рано в неділю
  Ой на морі да на озері
  Да посєю мак
  Калино-малино
  Розкопайте, хлопці, гребл...
  Ой ти, ворон, ворон
  Ти йди горою
  Там вітер ламає рожу з ка...
  Ви ж поля
  За туманом
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €
 • Vienochok rut'vianen'kyi
  BERESTEYSHCHYNA (POLISSIA) 74'06" - 2004 -
  Ce CD, comme dans "V hetoy khati (Dans cette maison)", présente une musique traditionnelle de la Beresteyshchyna, une sous région de la Polissia. De part sa situation géographique, des chants belorussiens et russes sont assez répandus dans cette région, mais ils ne figurent pas ici car la préférence a été donnée aux chants plus anciens, autochtones. De cette façon, ces deux CD reflètent la couche profondément rituelle de l'art populaire et proposent un voyage musical; non seulement dans les villages de la Beresteyshchyna mais un voyage dans le cycle annuel - à partir des fêtes de Noël-Nouvel An jusqu'aux noces de l'automne. Outre cela, ce n'est pas seulement un voyage dans le temps mais au-delà du temps.
  La série "Musique ethnique de l'Ukraine" est le travail résultant de multiples expéditions ethnographiques dans divers régions d'Ukraine.
  Le livret est bilingue ukrainien et anglais.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Tsvite teren
  KYIVSHCHYNA (rive gauche) 72:02
  Il semblerait que la rive gauche de la région de Kyiv ait subi l'influence de la culture russe d'avantage que les autres régions. Ceci se manifeste dans le lexique, dans le répertoire des chants, et dans l'utilisation des instruments de musique - .
  Dans tous les cas, aujourd'hui c'est la culture ukrainienne, c'est une partie de ses traditions. Même si elle n'est pas si archaïque. Mais, si le chant est beau, alors il est beau, n'importe les conditions. Et ce chant est comme ça. Et chaque fois,comme si c'était la première, il est étonnant de voir à quel point cepeuple est enchanteur, à quel point cette langue est mélodieuse.
  Ce CD est un album amélioré de "La musique traditionnelle de la région de Kyiv. Réalisation authentique".
  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською мовами
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • V hetoy khati
  BERESTEYSHCHYNA (Polissia)
  48'24" 2004
  Дякувати небові, є ще на нашій землі люди, які, на відміну від більшості з нас, не тільки слухають пісні. Люди, які співають. Люди, які записують. Пісні, які були старими, коли наші старі ще не народилися. Мелодії, які проказують не до вуха, а до самого нутра, бо немає в пересічної міської людини тіла, яке б їх пам’ятало, але слухаєш – і наче згадуєш. Причому, я певен, згадуєш незалежно від того, чи ти українець, чи був хтось із дідів твоїх українцем. Бо ці пісні – вони не тільки з народу. Не стільки навіть. Вони – із землі самої. Не тільки нашої. Із землі як такої. А планета наша, як відомо, кругла. І все справжнє, глибинне коріння десь всередині переплетене, якось споріднене. І тому будь-яка людина може долучитися до справжнього у будь-якому куточку Землі. Просто треба слухати, дивитися глибше. От як з цим диском. Тут зібрано пісні з Берестейщини – зараз територія Білорусі. А пісні, мелодії – наші. Свої. Тутешні. Справжні.
  Антон Йожик Лейба

  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською мовами.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Korovay
  KYIVSHCHYNA (rive droite)
  2004 - 74:06
  Правобережна Київщина, музичний фольклор якої тут представлено, є межею лісового та лісостепового ареалів, і тому на цих землях переплелися риси кількох традицій, а саме поліської, подільської та подніпровської. Ви ж самі розумієте, що переплетіння, взаємний вплив завжди надають нових барв тому, що ніби добре вже відомо. Ніколи не знаєш, де знайдеш. Є на цьому диску чудова колядка про створення світу, яка особисто мене просто приворожила. Або, наприклад, пісня "дівчат-чарівниць", з якою в давнину вони причаровували до себе хлопців. Або чумацька пісня, така проста, але стільки в ній туги, що розумієш - правда. Я не знавець, і тонкощів помітити, мабуть, і не можу. Але можу слухати. І, завдяки цьому, хоча б інколи можу – чути. Як і кожна людина.
  Антон Йожик Лейба
  Цей диск – покращене видання альбому "Ой Як Же Це Було Ізпрежди Віка..." Традиційні пісні правобережної Київщини. Автентичне виконання.
  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Kol'orovi sela (Pokuttia)
  POKUTTIA
  2004 - 01'.10".
  Кожна експедиція - це одна з мандрівок у світ музики, приреченої найближчим часом відійти в небуття. Цього разу рештки традиційної музичної культури випало відшукувати на Покутті, у селах Надвірнянського району Івано-Франківської області, званих у народі "кольоровими". Насправді назви їхні радше чорно-білі: Чорний Потік, Чорні Ослави, Білі Ослави.
  До CD, ясна річ, увійшла лише частина записаного тоді матеріалу. Зразки для диску були свідомо відібрані не за системним жанровим принципом і не з метою презентувати щось екстрапоказове. Цей альбом слід розуміти скоріше як цілісні і максимально природні, правдиві ескізи місцевої традиційної музичної культури, подані в тому порядку й обставинах, в яких вони, власне, записувалися. Водночас це свого три портрети виконавців (два колективні і один індивідуальний). Але зрозуміло, що саме ці три зустрічі з людьмі залишили найяскравіші враження від подорожі.

  Задля якнайповнішого відображення колориту цих земель, окрім музики, на CD знайшлося місце для деяких коментарів і розповідей самих виконавців. Також звучить і навколишній простір: природні шуми, птахи, мухи, худоба, машини, емоційне дихання скрипаля під час гри. Тому можна сподіватися, що ефект присутності для тих, хто слухатиме, забезпечений. Зрештою, це, мабуть, і є ще одним важливим концептуальним моментом
  диску.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Poliskyi lirnyk
  POLISSIA
  Справа в тому, що, наскільки я зрозумів, це – єдиний аудіозапис останнього поліського лірника України. Запис було зроблено ще у 1968-69 роках, техніка була далекою від досконалості (записано на бобіні магнітоплівки). У зв’язку з цим, зрозуміло, якість запису потерпає, але дійсно зацікавлених це, гадаю, не налякає і не зупинить. Адже матеріал на диску – унікальний. Зі смертю Івана Власюка, чиє виконання тут представлене, традиція обірвалася. Такі справи. І цей запис – єдина можливість почути, як воно було насправді. Приймаючи ж до уваги, що репертуар виконавця відрізнявся різноманітністю, а виконання – високою майстерністю та відмінним знанням матеріалу, це – цінний дарунок всім шанувальникам та шукачам. До того ж, буклет містить докладну і цікаву інформацію і щодо лірництва взагалі, і про Івана Власюка, а також тексти всіх записаних тут творів. Дуже рекомендую.
  Антон Йожик Лейба
  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською мовами.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Karpatiya
  BOYKIVSHCHYNA, LEMKIVSHCHYNA,HUTSULSHCHYNA
  2004 Durée:73:54 -
  Цей диск зацікавить не тільки етнографа, а й будь-яку людину, якій небайдужа українська культура. Серед інших його вирізняє, в першу чергу, те, що на ньому зібрано переважно пісні, які раніше не видавалися, і це пісні трьох різних карпатських етнічних груп - бойків, лемків і гуцулів. За цією ознакою зміст диску поділено на три частини, тому Ви легко зможете побачити, чим саме і як пісні бойків відрізняються від лемківських, а все разом - від пісень гуцульських. Це різні характери, навіть дещо різні мови, хоча всі вони, безумовно, споріднені між собою - адже це музика людей, що живуть у горах, подалі від землі, поближче до неба. Та найважливіше в них, як каже авторка цієї роботи Ярина Майє-Турянська, те, що це люди і пісні, які випромінюють світло. Тож запрошуємо світлішати.
  Антон Йожик Лейба

  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською мовами.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Troyisti muzyky Prykarpattia ta Bukovyny
  PRYKARPATTIA, BUKOVYNA
  Одна справа, коли слухаєш подібну музику тільки тому, що цікаво – що ж воно таке. І зовсім інша – коли слухаєш просто тому, що захоплює віртуозність або незвичайність виконання, і ось тоді вже стає цікаво по-справжньому. І тоді вже стає цікаво, чому ти не цікавився цим раніше. Тут – саме той випадок. Запис захоплює і майстерністю, і красою виконання. Філігранність – саме те слово. А про одного з представлених тут виконавців, Василя "Могура" Грималюка, подейкують, що він переграв на своїй скрипці навіть самого чорта. Втім, і інші музики теж приємно вражають. Якщо слухаєш цей запис сидячи, то якоїсь миті помічаєш, що вже почав потихеньку підплигувати на сидінні в такт музиці. Здавалося б, ну хіба ж не чули ми раніше троїстих музик? Виявляється – ні. Принаймні, я таких, мабуть, ще не чув. Або ж недочував.
  Антон Йожик Лейба

  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Bervin Bervinkoviyi
  HALYCHYNA
  62'51" - 2004
  Textes explicatifs en ukrainien et anglais dans le CD
  Chants traditionnels enregistrés en live dans les villages sans arrangement musical.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Polis'ki muzyky
  POLISSIA OCCIDENTAL
  60' :17"
  На диску представлено три основні категорії музикантів-професіоналів. Мандрівні співці – лірники, а пізніше гармоністи (докладніше щодо лірників можна дізнатися з альбому "Поліський лірник"). Пастухи – у давнину вони виконували сигнальну та магічну музику. Але в наш час це, здебільшого, пісенно-танцювальні та звукозображальні мелодії з використанням самозвучних та духових інструментів. І, нарешті, троїсті музики, які непогано себе почувають і в наш час. І вписалися в нього так добре, що використовують навіть електроінструменти (музичні, звичайно ж). Щоправда, на цьому диску такі інструменти не звучать – та це й добре. А звучить, за виключенням шести треків, просто інструментальна музика. Просто музика – але не проста. Хоча б тому, що цим мелодіям – вже кілька століть.

  Антон Йожик Лейба

  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською мовами
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Kosmats'ki muzyky
  HUTSULSHCHYNA
  Textes en ukrainien et anglais Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо.
  Антон Йожик Лейба

  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. І
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Troyisti myzyky Prykarpattia
  PRYKARPATTIA
  2004
  Вихід, Проводи та Зустріч... Верховина Старовинні гуцульські мел... Весільні наспівні мелодії Верховинська Довбушева пісня Віночок Весільна Полька Гуцулка Ой кувала зозуленька Гуцульські мелодії Ой ішов я з Дебречина Косарська пісня та Аркан Гуцулка Мишинські весільні пісні
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Sviatky
  POLTAVSHCHYNA
  2004
  Наприклад, з приводу Полтавщини. Дослідники полюбляють цей район, бо пісенна традиція збереглася тут дещо краще, ніж в інших районах. І не просто збереглася – вона тут і досі ще справді жива, розвинена. Непогано дихає. І українську народну пісню у світі знають здебільшого, здається, саме на прикладах традиційного співу Полтавщини (тут я можу й помилятися, звісно). У всякому разі, хоч я і не звідти, а цю манеру співу відчуваю так, ніби з молоком, з повітрям її вбирав. Стає тепло і затишно. На диску представлено обрядові пісні періоду Святок (Різдво, Новий рік і Хрещення), тобто зимові, але все одно – тепло і затишно. Від кожної окремої пісні і від всього запису в цілому – світло. Хочеться слухати ще і ще. Ясно. Ніби повертаєшся додому, і тебе там зустрічають любов’ю. Навіть дивним стає знати, що ти не звідти.

  Антон Йожик Лейба

  Серія "Етнічна музика України" – результат багатьох етнографічних експедицій до різних регіонів України. Компакт-диски серії поєднані стильним оформленням. В яскравих буклетах Ви знайдете інформацію про місцевість, де зроблено запис, розповіді по виконавців, тексти пісень тощо. Інформація українською та англійською мовами.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Voix d'antan- Holosy Mynuloho
  POLTAVSHCHYNA
  Chants transmis par les habitants des villages:
  Khytsi,, Vepryk, Koroshky,Bobrivnyk, Harkushentsi, Vovcha Dolyna,Yerky, et Myrhorod.
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €
 • Nad richkoyu Karaytsem
  PODILLIA 71'
  Chants traditionnels de Rivne,district de Murovani Kurylivtsi, région de Vinnytsia
  У мальовничому закутку південно-західного поділля, в долині річки Караєць, що впадає у Дністер, розташоване село Рівне. За правдивою легендою, назва його походить від розміщення в яристій місцевості - у рові. Компакт-диск "Над річкою Карайцем" презентує найбільш характерні зразки народнопісенної творчості, які збереглися в селі Рівне Вінницької області. Зауважимо, що не всі твори, записані на диску, можна зарахувати до скарбниці традиційної культури с. Рівного. Але усі вони складають основу репертуару рівненських співаків і є глибинним джерелом пізнання історії України і краю, виразниками народних прагнень і почуттів, що дійшли до нас в художньо досконалих формах з минулих епох. Віримо, що й надалі у затінку столітніх верб над річкою Карайцем лунатиме народна пісня символом вічної єдності і гармонії людської душі і довколишнього світу. Сподіваємось, що зібраний матеріал стане у пригоді всім шанувальникам української музично-поетичної культури, а також зацікавить тих, що не мали змоги долучитися до процесу вивчення і популяризації фольклорних скарбів.
  Інформація із буклету до компакт диску.
  Lire la suite
  Prix : 13,00 €
 • Mélodies des Carpathes
  HUTSULSHCHYNA
  60'40"- 2007
  Зустрічайте – автентичний фольклорний ансамбль з села Верхній Буковець, що на Івано-Франківщині, родинний гурт Тафічуків. "Мелодії Карпат" – перший альбом ансамблю. Втім, новачками цих людей не назвеш – прізвище Тафійчуків добре відоме, як мінімум, тим кільком тисячам людей, які хоч раз побували на етно-фестивалі Шешори. Ну а постійні гості, напевно, сприймають вже цю родину майже як рідну, бо Тафійчуки є, можна сказати, ветеранами цього фестивалю і близьких до нього заходів. Власне, дещо з їхньої музики вже можна було почути раніше на офіційній збірці, присвяченій Шешорам – ну а тепер прийшов час і для повноцінного альбому. І знаєте, це один з тих випадків, коли словосполучення "сільські музики" звучить дійсно гордо – такою музикою приємно прикрашати свято. Тут, з одного боку, очевидна майстерність музикантів – а з іншого, в цій музиці не відчувається нічого наносного, ніякого зайвого лоску. Жива – але якісно відшліфована. Безпосередня – але не примітивна. Тут звучить жвава фантазія – яка, тим не менш, не кидає своїх коренів напризволяще.
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €
 • Kolo richky, kolo brodu (près du ruisseau , près du gué)
  POLTAVSHCHYNA
  2006
  Chants authentiques de l'Ukraine centrale
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €
 • Mariage de Polissia
  POLISSIA
  2006
  Chants:
  Nataliia Boiars'ka ,Halyna Fed'kevych, Nataliia Kryvko, Viktoriya Ihnatyshyna,
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €
 • Zberimosia , Rode 2
  2005 - 68' 38"
  Musique ethnique ukrainienne exécutée par des musiciens professionnels
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €
 • Dyke Pole
  Chants des Steppes d'Ukraine
  2010 - 70 '58

  Альбом, який ми пропонуємо увазі шанувальників фольклорної автентики, є антологією української довгої – "протяжної" лірики. Донедавна подібні пісні були поширені на просторах перед степового поясу середньої Наддніпрянщини – землях сучасного пограниччя Черкаської та Кіровоградської областей. Тепер ці пісні майже забуті. Фольклористам Олександру та Наталі Терещенкам пощастило записати рештки рідкісного матеріалу "золотої доби" фольклорної традиції і звести його з руїн, відтворивши у фактурі поліфонічного двоголосся.
  Музичну стилістику цього краю характеризує смак до уповільненого співу, розлогого мелосу і просторої вокалізації тексту. Виконавці не шкодують часу, аби достойно "витягти голос", подовжити щасливу мить гармонійного поєднання у співі...

  Спів родинного ансамблю Терещенків менш за все нагадує вишколений репетиціями студійний запис. Тут немало імпровізаційних фрагментів, виконавської безпосередності, яка не цурається варіантних спроб. Все як у побутовому співі у сутінках надвечір’я..." Олена Мурзіна, кандидат мистецтвознавства
  Гурт "Дике поле"
  ДИКЕ ПОЛЕ (м. Кіровоград). Фольклорний ансамбль, народжений 1999 року в м. Кіровоград, Центральна Україна. Батьками гурту є етномузикологи Наталя та Олександр Терещенки. "Дике поле" займається вивченням традиційної манери та техніки співу, організовує фольклорні експедиції (спілкування з носіями народномузичної традиції - мешканцями українських сіл Кіровоградської області, запис музичних творів на магнітну стрічку). Кредо ансамблю - відношення до фольклору як до розвиненої самобутньої багатовікової культури, неприпустимість жодних обробок, "покращень" фольклорного першоджерела задля досягнення зовнішніх сценічних ефектів, збереження неповторного колориту місцевої традиції, не механічне копіювання, а органічне живе засвоєння традиції, своєрідна спроба її наслідування. Досліджувана територія - передстепові та степові землі Правобережної України між Дніпром та Синюхою (на польських картах ХVII ст. DZIKIE POLIE), Східне Поділля. Повний склад ансамблю понад 20 осіб віком від 13 до 45 років, серед них - етномузикознавці, викладачі та студенти вищих і середніх музичних навчальних закладів, психолог, художник, школярі. Репертуар - уся жанрова палітра регіону: обрядові та побутові пісні, ігри, хороводи, танці. "Дике поле" - це одночасно культурно-мистецьке об'єднання, науково-дослідна лабораторія, творча майстерня, неформальний навчальний заклад, а також велике коло добрих друзів.
  Lire la suite
  Prix : 11,00 €